HOROZ KADAR OLAMAMAK

Özgür müyüm, diye düşünüyorum. Belki sizler de düşünüyorsunuzdur.

Bence özgür değiliz çoğumuz! Kimimiz ayaklarında pranga, kimimiz parmaklarında birer halka; halkalı köleleriz! Çoğumuz da düşüncelerinden zincirli bir yerlere….

Duygu ve düşüncelerimizi olduğu gibi söyleyecek denli özgür değiliz. Söylediğimizde, yazdığımızda başımıza neler geleceğini biliyor ya da tahmin edebiliyoruz.

Mahalle baskısı, sosyal medya baskısı, iktidarın sopası hemen kendini gösteriveriyor!

Şu dünyada düşüncelerini söylemekte, özgürce konuşmakta horozlar başı çekiyor! “Zamansız öten horozu keserler” çok geride kalmış bir söz bence!

Bizim komşuların birinde horoz ve oğlu var, tabii bir de tavuklar! Onlar baba- oğul ne konuşuyorlar bilmiyorum! Sahurda, akşamın bu saatlerinde kendilerince konuşuyorlar. Özgürler şimdilik! Konuşamadıklarımızı konuşuyorlar diye kendimi avutuyorum! Teselliyi böyle buluyorum.

Bundan sonra benden de;

” üürüüü üüüürü! ” :)))

Bircan Yeşilada

“HOROZ KADAR OLAMAMAK” için 4 yanıt

 1. Kuş olup uçasım geldi, horozların
  diyarına.. Eski bir şarkıdan çaldım..
  🙈🙈 Şu günlerde özgürlük benim için daha bir anlam kazandı.
  Eyyy özgürlük……❤️🦋

  1. Özgürlük güzel şey… İnsanların saygı duyması gerekir. Sınırlara saygı duyulmalı. Hayatı güzelleştirmek elimizde. 🕊🌼💐😊

 2. Tebrikler. Maalesef hertürlü baskı toplumun üzerine kabus gibi çökmüş durumda. Ama yılmayıp birlikte mücadele edeceğiz. Selam ve sevgilerimle.

  1. Teşekkür ederim Davut Ağabeyim.
   Evet, hep birlikte mücadele edeceğiz.
   Benden de selam ve sevgiler. 🙏🙏🇹🇷

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir